Batman, rower i długi spacer

Tytuł kolejnego „Po godzinach” nawiązuje nieco do „Opowieści z Narnii”, jednak moje „opowieści” będą jak najbardziej prawdziwe. Wydarzyły się niedawno, tuż obok nas. Myślę, że warto je zobaczyć.

Każdy chłopiec i z pewnością niejeden mężczyzna marzy, by być superbohaterem. „Człowiek-nietoperz”, bo o nim mowa, znany na całym świecie jako Batman, przyleciał do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, by wraz z czytelnikami świętować swój dzień… Jak było, zobaczcie sami.

 Dzień Batmana w Bibliotece Uniwersyteckiej
(Telewizja Uniwersytetu im. A. Mickiewicza)

Dwukołowe pojazdy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród studenckiej braci. Politechnika Białostocka, jak na uczelnię techniczną przystało, ogłosiła konkurs na projekt oryginalnego stojaka rowerowego, który służył będzie „zrowerowanym” żakom. Więcej szczegółów znajdziecie na ten temat znajdziecie w materiale PlatonTV Białystok.

„Rowerowa” konferencja prasowa
(PlatonTV Białystok)

Na koniec zapraszam na długi spacer. Spacer historyczny po kampusie Politechniki Gdańskiej. Budowa gmachu wyższej szkoły technicznej w Gdańsku rozpoczęła się równo w 1900 roku, po czterech latach zainaugurowano działalność Królewsko-Pruskia Wyższa Szkoła Techniczna, czyli dzisiejsza Politechnika Gdańska. Telewizja CI TASK zaprasza na wirtualny spacer śladami pierwszych gdańskich studentów.

Spacer historyczny po kampusie Politechniki Gdańskiej
(Telewizja CI TASK)