Bo zdrowie jest najważniejsze

Trzeci już sezon naukowych cykli PlatonTV rozpoczynamy drugim odcinkiem Czasu nauki. To format, który zadebiutował pod koniec minionego sezonu i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Cykl przedstawia bowiem najnowsze badania, odkrycia, wynalazki, najnowocześniejsze technologie i odkrywcze metody dydaktyczne. Na Czas nauki – jak przekonują jego twórcy – składają się programy o odwadze w myśleniu i kreowaniu nowej rzeczywistości…

A czego możemy spodziewać się w najnowszym odcinku?

Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz – pisał w swoich Fraszkach Jan Kochanowski. I od tego czasu nic się nie zmieniło – zdrowie cały czas jest najcenniejsze, a medycyna jako nauka o zdrowiu, nieustannie się rozwija. To właśnie zdrowiu i medycynie poświęcony jest odcinek Nauka na zdrowie.

Zespół PlatonTV z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego w swoim materiale skupia się wokół najnowszych naukowych odkryć, służących naszemu zdrowiu. Wraz z kamerą odwiedzimy m.in. laboratorium Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w którym powstały niezwykle ważne… kiełki.

Czas Nauki, odc. 2: Nauka na zdrowie