Budują zwycięskie ChemCar-y

Zdaje się, że są dwa rodzaje naukowych kół studenckich. Niezależnie od uczelni, do której przynależą lub na której działają. Pierwszy rodzaj jawi się  bardzo często jako miejsce spotkań towarzyskich, służąc zacieśnianiu więzi międzystudenckich, niekoniecznie idąc w parze z pogłębianiem wiedzy, zdobywaniem doświadczeń, czy umiejętności…

Drugi to naukowe koła studenckie z prawdziwego zdarzenia, czyli takie, w których studenci mogą rozwijać swoje pasje, realizować pomysły i wprowadzać w rzeczywistość marzenia, niekoniecznie rezygnując z przyjemności spotkania kogoś ciekawego.

Bohaterowie 16. odcinka Nauki młodych, przygotowanego przez Multimedialne Centrum Politechniki Łódzkiej z całą pewnością należą do tego drugiego grona. Skąd ta pewność?

Za chwilę poznacie gromadkę ludzi z pasją, ludzi którzy nie boją się wyzwań. Co więcej – zdaje się, że działają w imię zasady – im trudniej, tym lepiej 🙂

Mowa o Studenckim Kole Naukowym Oktan, działającym na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska  Politechniki Łódzkiej.

To oni budują urządzenia o tajemniczej nazwie Chem-car, wygrywając kolejne międzynarodowe zawody. Zobaczcie koniecznie!