Coś się kończy, coś zaczyna…

Zdaje się, że właśnie mija kolejny rok. Kolejny rok z naukowymi cyklami PlatonTV. Jaki był ten 2017? Co przyniósł, czym zaskoczył i czego możemy spodziewać się w kolejnych miesiącach? Jeśli chodzi o cykle, to odchodzący rok przyniósł nam dwa sezony, kolejno licząc trzeci i czwarty, czyli aż 54 nowe odcinki. Który cykl cieszył się największą popularnością, tak wśród twórców, jak wśród widzów?

Już teraz, z perspektywy końca dwóch sezonów, na czoło wysunęły się trzy cykle, które pozostawiły nieco w tyle pozostałe. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Wasz ulubiony: W prostych słowach. Cykl polegający na wytłumaczeniu przez specjalistę, w sposób przystępny, zawiłych naukowych zagadnień, pojawił się czternaście razy. Cykl ten cieszy się niesłabnącą popularnością wśród twórców. W prostych słowach wyprodukowały ośrodki z Gliwic, Poznania, Łodzi, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Szczecina.

Kolejny popularny cykl to format przedstawiający młody, naukowy narybek, czyli Nauka młodych. W jego ramach, w 2017 roku, pojawiło się  trzynaście odcinków, powstałych w Olsztynie, Poznaniu, Białegostoku, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Równie często – bo jedenaście razy – pojawił się najmłodszy  – Czas nauki.  Cykl, który po raz pierwszy pojawił się pod koniec drugiego sezonu, był produkowany w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

W ramach podsumowań, zapraszam na ostatni w tym roku PlatonTV Flash, przedstawiający najciekawsze i najważniejsze wydarzenia w polskiej nauce z ostatnich tygodni 2017 roku.