Diament z wyspy Homera

Urodził się w 1994 roku, na greckiej wyspie Chios położonej na Morzu Egejskim. Według niektórych źródeł, właśnie na tej wyspie, na świat przyszedł ojciec poezji – Homer. Nasz bohater, podobnie jak jego krajan – jest wyjątkowy i już teraz – mimo młodego wieku – tworzy rzeczy epokowe…

Petros Psyllos, bo o nim mowa studiuje na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej i… wygrywa konkurs za konkursem. Oczywiście, nie tak od razu. Łącząc zamiłowanie do elektroniki i informatyki, tworzy urządzenia, których głównym zadaniem jest, pomoc drugiemu człowiekowi.

diam

Urządzenia, które projektuje i skonstruuje Psyllos, powstają, jak sam mówi, z obserwacji otaczającej go rzeczywistości i problemów, z jakimi borykają się osoby z różnymi potrzebami – np. niewidomi i niesłyszący.

diam2

A dlaczego wcześniej wspominałam o konkursach? Odpowiedź jest bardzo prosta. Już po realizacji materiału przygotowanego przez PlatonTV Białystok, młody naukowiec otrzymał kolejne wyróżnienie. Tym razem wraz z Krzysztofem Bujnarowskim, tworząc drużynę Psyllosoft, wygrał krajowe finały konkursu Microsoft Imagine Cup 2016 – największy w Polsce konkurs technologiczny dla młodych innowatorów. Jesteście ciekawi, jaki wynalazek zdobył uznanie jury? Koniecznie zobaczcie materiał!

Czwarty odcinek  z cyklu Nauka młodych: „Diament z Politechniki” dostępny jest na platformie PlatonTV.