Elektronicy-lotnicy

Tym razem będzie o lataniu. A właściwie o symulowaniu latania. W kolejnym odcinku Nauki młodych, przygotowanym przez zespół telewizyjny z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, poznamy naukowców, którzy swoją pasję do latania, przekuli w czyn, a teorię w praktykę.

Młodzi naukowcy, skupieni wokół Koła Naukowego Elektroników AGH, działającego przy Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, postanowiło podjąć spore wyzwanie z zakresu programowania, awioniki oraz gier komputerowych. Zanim jednak sami przekonacie się, czy sprostali owemu zadaniu, przybliżę Wam nieco samo Koło Naukowe, w którym tak prężnie działają.

Koło Naukowe Elektroników (KNE) zrzesza studentów, których zainteresowania obejmują elektronikę i pokrewne jej dziedziny nauki, chcących poszerzyć swoją wiedzę poza program studiów. Koło ma na celu pośrednictwo w kontaktach pomiędzy studentami i pracownikami naukowymi uczelni, jak również pomoc w projektach realizowanych indywidualnie przez jego członków. Tworzone, przez skupionych w Kole studentów, projekty mają szansę na zdobycie nagrody w sesji kół naukowych.

Projekt, który za chwilę poznacie, już został doceniony. Zwyciężył w EDC Hackathon 2018, który odbył się podczas 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.