Innowacje, badania, projekty…

Dziś cofniemy się nieco w czasie. Dlaczego? Chciałabym pokazać Wam kilka materiałów, które pojawiły się na platformie PlatonTV w mijającym powoli roku, a które z różnych względów warto zobaczyć. I niech Was ta kura nie zwiedzie… 😉

W kwietniu, w malowniczych Swolszewicach Małych odbyła się konferencja kończąca  projekt MONSUL. Realizowany wspólnie przez Politechnikę Łódzką oraz Norweski Instytut Jakości Wody projekt ma charakter interdyscyplinarny i wielowymiarowy. Jego głównym celem jest uruchomienie systemu pomiarowego służącego do oceny stanu wody w Zbiorniku Sulejowskim. O tym dlaczego właśnie ten akwen zwrócił uwagę międzynarodowych badaczy, dowiecie się z materiału, przygotowanego przez Centrum Multimedialne Politechniki Łódzkiej.

Zakończenie projektu MONSUL
(Multimedialne Centrum Politechniki Łódzkiej)

 Politechnika Białostocka bada biopaliwa
(PlatonTV Białystok)

Na koniec zaglądamy do CD NIWA, czyli Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji Politechniki Gdańskiej. NIWA to supernowoczesne Centrum, które świadczy swoim użytkownikom kompleksowe usługi w obszarze kompetencji technologicznych dotyczących innowacyjnych platform wytwarzania aplikacji, oferując przy tym również dostęp do zaawansowanej infrastruktury informatycznej oraz katalogu usług doradczych. Podstawowym narzędziem, które umożliwi realizowanie projektu jest superkomputer Tryton, zainstalowany w Centrum Informatycznym TASK.

Projekt CD NIWA
(Telewizja CI TASK)