Politechniki i wynalazki

W dzisiejszym spotkaniu z innowacjami, projektami i badaniami zapraszam Was do Białegostoku, a konkretnie na tamtejszą Politechnikę, a potem do Gdańska na Wydział Chemiczny.

Być „fit” jest – jak nigdy wcześniej – niezwykle modne. W myśl tego – studenci z Koła Naukowego Eko-Energetyków, przy wsparciu swojego opiekuna, dr. inż. Kamila Śmierciewa, pracują nad budową mikrosiłowni domowej. Jak działa to urządzenie? Wyjaśnia dr inż. Śmierciew.

Mikrosiłownia domowa – czym jest i jak działa?
(PlatonTV Białystok)

Zobacz materiał na platformie PlatonTV

Drugim niezwykle ciekawym projektem, który pojawił się na Politechnice Białostockiej, jest mały biały „robocik”, czyli Photon. Stworzony, by służyć dzieciom w nauce programowania. Zobaczcie materiał PlatonTV Białystok, który pokazuje, co Photon potrafi…

Photon na Kickstarterze
(PlatonTV Białystok)

Zobacz materiał na platformie PlatonTV

Wynalazek, który już w fazie testów okazuje się przydatny, powstał na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Zespół naukowy pod kierunkiem prof. Ewy Klugmann-Radziemskiej opracował innowacyjny pojemnik izotermiczny. Czy rzeczywiście jest przydatny i kto może z niego korzystać, dowiecie się z materiału przygotowanego przez zespół telewizyjny CI TASK.

Innowacyjny pojemnik izotermiczny
(CI TASK PlatonTV)

Zobacz materiał na platformie PlatonTV