„Joanna” z UMCS

Symbolizuje życie, daje światło i ciepło. Czczone było w starożytnym Egipcie, przedstawiane jako bóstwo z głową sokoła bądź jastrzębia. Uważane przez Egipcjan za najważniejszego z bogów i władcę ludzi. Wiecie już co mam na myśli? Oczywiście – Słońce, czyli centralną gwiazdę naszego Układu Słonecznego. To właśnie Słońce wzięli pod lupę naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, a konktretnie z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

W najnowszym odcinku Czasu Nauki, przygotowanym przez zespół Telewizji Akademickiej TV UMCS, młodzi inżynierowie spóbują odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego korona Słońca jest gorętsza niż powierzchnia?”. Pomogła im w tym „Joanna” – specjany kod numeryczny. Zanim jednak poznamy odpowiedź, zapraszam na plan zdjęciowy…

W zepole telewizyjnym TV UMCS młodość miesza się z doświadczeniem, stanowiąc idelany przepis na sukces.  Autorem materiału, który zaraz zobaczymy jest Patrycja Winiarczyk. Ona także, wraz Kingą Drozd oraz Robertem Kłyszem wykonali zdjęcia.

Funkcję kierownika planu pełniła Joanna Mróz, a za dźwięk odpowiedzialny był Bartłomiej Matla.

Symatyczny głos lektora należy do Cezarego Dziwiszka. Fotosy, które macie przyjemność oglądać (także na blogu), wynokał Tomasz Wieleba, natomiast montaż całości objęła Agata Wiatr.

Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was na materiał 🙂