Koło Naukowe Aksjator

Bohaterowie kolejnego odcinka Nauki młodych, przygotowanego przez zespół telewizyjny z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH,  są najlepszym dowodem na to, że nauka to nie tylko teoria. To także praktyka. Praktyka, przynosząca wynalazki wspomagające i ułatwiające tzw. codzienne życie.

W 35. odcinku Nauki młodych przyjrzymy się z bliska takiemu właśnie innowacyjnemu rozwiązaniu, który powstał w ramach prac prowadzonych w Kole Naukowym Mechaniki Konstrukcji „Aksjator”. O samym projekcie dowiecie się więcej z materiału PlatonTV. My zatrzymamy się chwilę przy samych jego twórcach.

Koło „Aksjator” powstało przy Katedrze Geomechaniki, Budownictwa i Geotechniki Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie AGH na początku grudnia 2017 roku. Jak twierdzą jego złożyciele, misją “Aksjatora” jest zrzeszanie i wspomaganie w rozwoju naukowym najbardziej pracowitych i zdolnych studentów AGH, a w szczególności studentów kierunku Budownictwo.

W kręgu zainteresowań członków Koła znajduje się m.in.  inżynieria lądowa i mechaniczna, modelowanie metodą elementów skończonych, dynamika konstrukcji, optymalizacja konstrukcji i mechanika materiałów. W ramach działalności w Kole studenci angażują się w ciekawe projekty konstrukcyjne oraz obliczenia inżynierskie i naukowe, których efekty prezentowane są na studenckich konferencjach naukowych w całej Polsce.

Opiekunami Koła, a co za tym idzie, projektu, który zaraz poznamy w materiale, są dr inż. Henryk Ciurej oraz mgr inż. Michał Betlej.

Zapraszam 🙂