Krótko i na temat…

klawisze_01_Witam wszystkich po wakacyjnej przerwie 🙂 Studenci wracają na swoje uczelnie, a my wracamy do odkrywania wieści ze świata nauki „innych” niż wszystkie.  Sprawdźmy, co ekipy PlatonTV przygotowały dla nas w kolejnym, drugim sezonie, naukowych cykli.

Drugi sezon to powrót do sprawdzonych formatów, dzięki którym poznamy jednak zupełnie nowych bohaterów, nowe miejsca i innowacyjne wynalazki, stanowiące o sile polskiej nauki.

Premierowy odcinek, otwierający drugi sezon, to PlatonTV Flash, czyli podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ostatnich, wakacyjnych, miesięcy. Jak się okazuje, lipiec, sierpień i wrzesień był dla naukowców nie tylko czasem odpoczynku…

W środku tygodnia ruszamy na pierwszą „wycieczkę” do Lublina. Siódmy odcinek „Nienaukowych pasji naukowców”, będzie bowiem jednocześnie pierwszym materiałem ekipy telewizyjnej UMCS, czyli Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W odcinku „Tańcząca z lalkami” poznamy pasję profesor Aliny Orłowskiej. Ja zapraszam na wpis „Słowiańska dusza”, w którym zobaczcie kulisy programu.

Najkrótszy z cykli, czyli „W prostych słowach”  na dłużej zawita w Krakowie. Zaczynamy bowiem serię spotkań z  drem inż. Pawłem Janowskim z Pracowni Pokazów Fizyki Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie, który w krótkich, acz treściwych słowach postara się wyjaśnić, czy każdy z nas jest promieniotwórczy… 😉

Tradycją poprzedniego sezonu, między kolejnymi odcinkami cykli, zapraszam na wybór i komentarz najciekawszych materiałów, pojawiających się na platformie PlatonTV. W „Temacie na topie” będzie nieco kontrowersyjnie. Wszystko za sprawą, prostego z pozoru, pytania: „Polska tylko dla Polaków?”

Zapraszam!