Krótko i na temat…

klawisze_01_Przed nami kolejny tydzień. Mam nadzieję, że blog i materiały PlatonTV choć na chwilę pomogą Wam zapomnieć o tym, co dzieje się za oknami…

Zaczynamy od niezwykłego wynalazku białostockich studentów, czyli od „Photona”. Bohater jedenastego odcinka „Nauki młodych”, mały biały robocik robi furorę nie tylko w naszym kraju, o czym dowiecie się z „Project We Love”.

Początek roku akademickiego przyniósł kilka istotnych zmian. Jakich? Dowiecie się we wtorek, czytając „Co na uczelni piszczy”.

W środę spotkamy się w pracowni modelarskiej, w której w ramach „Nienaukowych pasji naukowców” odwiedzimy światowej sławy kryminologa – profesora Jerzego Kasprzaka. „Modelowy modelzdradzi Wam kilka tajemnic…

Wraz z powrotem naukowych cykli, powracają wywiady z twórcami PlatonTV. W tym tygodniu robimy sobie wycieczkę do Lublina na tamtejszy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. O tym, jak poznaniance pracuje się w mieście Biernata, porozmawiam z dr Nataszą Ziółkowską-Kurczuk„Wywiad PlatonTV: Lublin jest jak teatralna scenografia”.

Tydzień kończymy mini-serię z „W prostych słowach”. W kolejnym odcinku dr inż. Paweł Janowski pracownik Wydziału Informatyki Stosowanej i Fizyki Komputerowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie opowie o „Promieniotwórczym powietrzu„.

 Zapraszam!