Krótko i na temat…

klawisze_01_Przed nami listopad. Miesiąc, w którym zaduma i wspomnienia, mieszają się z radosnym oczekiwaniem… A co w PlatonTV?

„Remediacja”, czyli początek tygodnia „W prostych słowach” z profesorem Pawłem Frelikiem z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jak zobaczycie, „Jest wiele kanałów”…

W dzień zadumy i refleksji, czyli 1 listopada, zapraszam do dyskusji. Od kilku lat toczy się dość zacięty dyskurs pomiędzy zwolennikami polskiej tradycji – zaduszek, a osobami świętującymi Halloween, zwyczaju, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Zapraszam na komentarz prof. Waldemara Kuligowskiego z UAM – „Spór żywych ponad grobami umarłych”

W środę za sprawą dziesiątego odcinka „Nienaukowych pasji naukowców” zrobi się niezwykle słodko… Dowiecie się, m. in. jak trudna i ryzykowna jest praca w telewizji, zwłaszcza, gdy spotyka się „Doktora Miodka”. Wówczas ekipa z Białegostoku zastanawia się „Jak tu pracować?”

W piątek przyjdzie pora na podsumowanie w październikowym wydaniu „Flasha”. Ja przy tej okazji zapraszam Was na „Miesiąc Wieniawskiego”.