Krótko i na temat…

klawisze_01_Za nami długi weekend, a przed nami długi tydzień 🙂 W poniedziałek poznacie Scottiego, czyli jak nazywają go ci, dla których został stworzony – „stworka”. Co ów stworek potrafi, zobaczycie w trzynastym odcinku „Nauki młodych”.

„W prostych słowach” tym razem o łowieniu. W tym jednak wypadku to my będziemy musieli uważać, by nie zostać „złowionym”. O tym, jak tego uniknąć opowie Gerard Frankowski, specjalista od bezpieczeństwa IT Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

„Najważniejszy jest człowiek” to  tytuł najnowszego posta z cyklu „Innowacje, projekty, badania”, w którym poznamy kilka tzw. przyjaznych aplikacji. Jedna z nich są, wymyślone przez studentów Politechniki Białostockiej, nowinki pomagające dzieciom z autyzmem.

Tydzień kończymy mocnym uderzeniem i to w sensie dosłownym 🙂 „Nienaukowe pasje naukowców” przyniosły nam spotkanie z dr. Pawłem Wolskim. Na co dzień wrażliwy erudyta, pracownik Zakładu Teorii i Antropologii Literatury Uniwersytetu w Szczecinie. Po godzinach… no właśnie! I tutaj niczego więcej Wam nie zdradzę. Musicie zobaczyć sami 😉

Tradycyjnie: zapraszam 🙂