Krótko i na temat…

klawisze_01_Witam w pierwszym grudniowym tygodniu 🙂 Myślę, że na bieganie z listą prezentów dla najbliższych możemy jeszcze nieco poczekać. Zabieram Was zatem do świata polskiej nauki, a w nim…

Spotkanie na dachu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Podejrzewam, że wielu, a może nawet żaden z Was nie uwierzyłoby mi, gdybym powiedziała, co może się na dachu wspomnianej uczelni mieścić… Po prostu musicie zobaczyć to na własne oczy w 12. odcinku Nienaukowych pasji naukowców, przygotowanym przez Telewizję z Krakowa.

W środę zapraszam na Kreatywne rozmowy o nauce, by dowiedzieć się Co na uczelni piszczy? Najpierw odwiedzimy Białystok, w którym rozprawiano o wirtualnej rzeczywistości, potem Kielce, by podziwiać dzieła tamtejszych studentów, a na koniec zajrzymy do Olsztyna na spotkanie ze znana pisarką.

W Olsztynie powstał także kolejny, szósty już odcinek Przełomowego momentu. Tym razem pod tajemniczym hasłem ukrywa się historia naukowej drogi Profesora Stanisława Kamińskiego – wybitnego genetyka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zobaczcie, co przygotował dla Was zespół akademickiej Telewizji Kortowo.

Zapraszam!