Krótko i na temat…

klawisze_01_Kolejny tydzień zaczynamy od… zabawy 🙂 Choć właściwie tylko pozornie, bo co prawda głównymi bohaterami będą klocki LEGO, które zobaczymy w trzecim odcinku „Nauki młodych”, ale młody konstruktor z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie potraktował je znacznie poważniej… Koniecznie zobaczcie, co zbudował!

W środę, przy okazji premiery drugiego odcinka „Przełomowego momentu” przeniesiemy się na salę operacyjną, by właśnie tam poznać Profesora Witolda Szyftera – niezwykłego lekarza, ale także i człowieka. Zajrzyjcie do wpisu „Leczy nie tylko ciało…” a przekonacie się sami 🙂

W piątek poczujecie się… bardzo bezpiecznie, za sprawą rozmowy w „Platon Cafe”. Kinga Jurga zaprasza na rozmowę z Gerardem Frankowskim – specjalistą do spraw bezpieczeństwa IT w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym („Phishing, czyli jak nie zostać „złowionym”?). Dowiecie się m.in. – jak w tytule – jak nie zostać „złowionym?

W oczekiwaniu między kolejnymi premierami, zapraszam do cyklu „Co na uczelni piszczy?”. Tym razem poznacie sylwetki kilku wybitnych nauczycieli akademickich, którzy  nie tylko są naukowcami, ale także –  jak w tytule – „Uczą, wychowują i inspirują”. W zakładce „Innowacje, projekty, badania” znajdziecie natomiast materiały, które pokazują, w jaki sposób nowoczesna technologia może wspomóc seniorów i… tancerzy.

Zapraszam!