Krótko i na temat…

klawisze_01_Kolejny tydzień, kolejne spotkania w ramach PlatonTV 🙂 I tym razem odwiedzimy kilka ciekawych miejsc na naukowej mapie Polski. Zapraszam!

W poniedziałek, tradycyjnie, przeznaczony jest dla „najmłodszych”. I rzeczywiście, będą to naprawdę młodzi lub bardzo młodzi naukowcy. Bohaterami ósmego odcinka będą Borys, Michał i Błażej, czyli chłopacy, którzy „Złapali robobakcyla”.

Po ostatniej wizycie w domu, w którym „czuć było muzykę”, zapraszam do domu pełnego barw („Malowany świat”) na spotkanie z drem inż. arch. Sławomirem Wojtkiewiczem  pracownikiem Katedry Ochrony i Kształtowania Środowiska na Politechnice Białostockiej, czyli na szósty odcinek „Nienaukowych pasji naukowców”.

„W prostych słowach” będzie o genetyce, a konkretnie o komórkach macierzystych, o których opowie profesor Maciej Kurpisz z Zakładu Biologii Rozrodu i Komórek Macierzystych w Instytucie Genetyki Człowieka.

W tym tygodniu zapraszam także na stałe „pozycje”, czyli wywiad. Gościem bloga PlatonTV będzie człowiekiem „od wszystkiego”, czyli Marcinem Ścisło z ośrodka z Kielc („Wywiad PlatonTV: Tkwi w nim wielki potencjał…”).

W zakładce „Co na uczelni piszczy” znajdziecie natomiast kilka propozycji nowych kierunków studiów. O tym, czym kuszą polskie uczelni, przeczytacie w „Quo vadis, czyli jaki kierunek wybrać?”.

Miłej lektury 🙂