Krótko i na temat…

klawisze_01_Maj, choć pewnie nie dla wszystkich, zaczyna się dłuuugim weekendem 🙂 Tak, czy inaczej, na blogu PlatonTV nie zwalniamy tempa!

W poniedziałek zaglądamy od kuchni i to w sensie dosłownym. W drugim odcinku „Nauka młodych”, wraz z Maciejem Aleksandrowiczem, uczniem rybnickiego technikum, zapraszam na „Bezpieczne gotowanie”. Maciej poda nam praktyczny przepis, jak wygrać nierówną walkę z… przypalaniem potraw. Przy okazji materiału przygotowanego przez Telewizję Politechniki Wrocławskiej STYK, zapraszam na krótką rozmowę z redaktor naczelną – Edytą Brzozowską.

Przechodząc do kolejnej – środowej – premiery pozostaniemy w klimatach „domowych”. Okazuje się bowiem, że Konstruktor spod Tarnowa, czyli Pan Wojciech Dybowski w domowym zaciszu zbudował… robota!

Choć tak na dobrą sprawę, zanim ten tydzień się zacznie, będzie się powoli kończył – weekendowo, odwiedzimy Podzamcze Chęcińskie, a konkretnie Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie w niezwykle urokliwych okolicznościach przyrody, w ramach kolejnego odcinka „Platon Cafe” rozmawiać będziemy „O nauce prosto…” 🙂

Zapraszam 🙂