Laboratorium w kinie

W drugim odcinku cyklu „W prostych słowach”  przenosimy się w przyszłość. Zdaje się jednak, że wcale nie tak odległą. Dlaczego, zapytacie? Wystarczy spojrzeć, na to, co otacza „gospodarza” tego odcinka, czyli Eryka Skotarczaka z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że znajdujemy się w dużej ciemnej piwnicy, pełnej przeróżnych sprzętów. I jest to poniekąd prawda. Po bliższym przyjrzeniu się można jednak stwierdzić, że nie jest to taka zwykła piwnica, lecz Laboratorium Usług Nowych Mediów UHD w sieciach optycznych.

20160315_130809

20160315_124509

red

W Laboratorium znajdują się m. in. kamery filmowe 8K (SONY F65), system tylnej projekcji 8K (BARCO), ekran i system wyświetlający 8K 3D przy 60 klatkach dla każdego oka, a także okablowanie ważące w sumie ponad pół tony! To właśnie w tym, naszpikowanym nowoczesną technologią sąsiedztwie, Eryk opowiada o tym, czego wielbiciele X Muzy mogą spodziewać się w przyszłości. By Go nie wyręczać, wymieniając kolejne skomplikowane nazwy i oznaczenia, zapraszam na materiał.

Drugi odcinek  z cyklu W prostych słowach: „Kino przyszłości” dostępny jest na platformie PlatonTV.