Łowcy młodych talentów

To jedyny taki konkurs w Polsce. Ściąga i skupia najmłodszych, a zarazem najzdolniejszych odkrywców z różnych dziecin. Staje się oknem na świat dla przyszłych naukowców. O jakim konkursie mowa?

Mowa o E(x)plory. Programie, który powstał, by odkrywać młode talenty. Od początku jego istnienia, czyli od pięciu lat, udało się stworzyć społeczność ponad 800 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu 682 projektów naukowych. A to nie koniec…

Już sama nazwa wskazuje, że chodzi właśnie o „odkrywanie”. Odkrywanie talentów, które z kolei odkrywają to, co może okazać się niezwykle istotne – nie tylko naukę samą w sobie, ale także, a może przede wszystkim – to, co może służyć przyszłym pokoleniom. I taki właśnie cel przyświecał twórcom Konkursu – Fundacji Zaawansowanych Technologii. Zresztą E(x)plory to nie tylko sam konkurs, to także inne działania popularyzujące naukę i to co niesie ona ze sobą.

Jeśli jesteście ciekawi, co zajmuje młodych odkrywców, którzy stanęli do rywalizacji w E(x)plory we wrocławskiej edycji, koniecznie zobaczcie, przygotowany przez Studencką Telewizję STYK z Politechniki Wrocławskiej, najnowszy odcinek Nauki młodych.