MacGyver: sequel

Pokolenie wychowane na kasetach VHS miało kilku swoich wielkich idoli, bohaterów, którzy do dziś budzą podziw i działają na wyobraźnię. Z pewnością jedną z takich postaci, przynajmniej dla mnie, był MacGyver.

Tytułowy bohater amerykańskiego serialu, produkowanego na przełomie lat 80. i 90., to bardzo uzdolniony eks-agent służb specjalnych. Posiadał on rozległą, interdyscyplinarną wiedzę oraz umiejętność niestandardowego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku, a także związków chemicznych, znajdujących się w domowej kuchni, warsztacie, czy magazynie. Pamiętam nawet, popularne wśród moich rówinieśników powiedzenie: „Masz sznurówki i ołówek? Nie? To z helikoptera nici…” 😉

A teraz z Vancouver, gdzie nagrywano serial, przenosimy się do Czarnej Białostockiej – miejsca, w którym żyje i tworzy nasz „MacGyver”, czyli Pan Arnold Maculewicz. Myślę, że po obejrzeniu tego odcinka „Naukowych pasji niezwykłych ludzi”, stwierdzicie, że amerykański pierwowzór mógłby się od Pana Arnolda wiele nauczyć.

Na czym polega fenomen naszego bohatera? Obstawiam, że oprócz rozległej wiedzy inżynierskiej, którą wykorzystuje w dość nietypowy sposób, jest to przede wszystkim niczym nieograniczona wyobraźnia… Na zdjęciach poniżej znajdziecie tylko kilka z niezliczonej ilości projektów Pana Arnolda, wykorzystanych m.in. w konkursie Pływania Na Byle Czym.

Bartosz King3-1

173784107_9286911_2902806

e3b4e6d77e4533986b805522a4e63d96

My beautiful picture
My beautiful picture

Trzeci odcinek  z cyklu Naukowe pasje niezwykłych ludzi: „Makgajwer” dostępny jest na platformie PlatonTV.