Misja specjalna: bystre dzieciaki

PlatonTV to nie tylko nauka akademicka, czy ta związana z najważniejszymi i największymi instytucjami badawczymi w Polsce. To także, a może przede wszystkim, nauka dla wszystkich. Dużych i tych trochę mniejszych 🙂

Programy cykliczne PlatonTV, w szczególności zaś cykl W prostych słowach, powstają właśnie po to, by przybliżyć jak najszerszemu gronu odbiorców, świat polskiej nauki. I zasada jest P R O S T A – niezależnie od poruszanego tematu czy dziedziny, ma być on prezentowany w prosty i przystępny sposób 🙂

Przy okazji 15. odcinka W prostych słowach przygotowanego przez PlatonTV z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego poznacie grupkę bystrych dzieciaków i niezwykle zaangażowanych w swój projekt naukowców ze Stowarzyszenia Gen-i-już.

Materiał do specjalnego wydania odcinka udało się zrealizować w ramach współpracy PlatonTV, Działu Usług Nowych Mediów PCSS oraz Instytutu Genetyki Człowieka PAN.

Czy ta wyjątkowa lekcja, w formie warsztatów, zatytułowana DNA, komórki i bystre dzieciaki zainteresowała naszych małych naukowców? Przekonajcie się sami!