Nadajemy z Koszalina

A konkretnie z tamtejszej Politechniki. To właśnie tutaj swoje materiały przygotowuje zespół Studia HD Platon w Koszalinie. Przy okazji premiery dzisiejszego – dwudziestego pierwszego – odcinka Nienaukowych pasji naukowców mamy okazję przyjrzeć się z bliska ich pracy i uczelni z którą od wielu lat są związani.

Zacznijmy od uczelni, która w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia. W czerwcu 1968 roku powołano bowiem Wyższą Szkołę Inżynierską w Koszalinie. Obecną nazwę – Politechniki Koszalińskiej – nosi od 1996 roku. Co ciekawe, na tej – technologicznej – uczelni, studiować można na Wydziale Humanistycznym, wybierając jako kierunek filologię angielską lub germańską, a także dziennikarstwo i komunikację społeczną.

Pozostając przy komunikacji i dziennikarstwie… Zespół telewizyjny, działający przy Politechnice Koszalińskiej w Studio HD Koszalin, tworzy sześciu mężczyzn, których połączyła pasja do mediów, nauki i nowych technologii. Pieczę nad całością sprawuje prof. nadzw. dr hab inż. Robert Suszyński z Wydziału Elektroniki i Informatyki, długoletni członek Rady Konsorcjum PIONIER. Wydawcą materiałów jest Andrzej Antosz, zaś redaktorem naczelnym i dziennikarzem Piotr Pawłowski.

Dobry dziennikarz potrafi zrobić wywiad z każdym rozmówcą – dużym…

I tym troszkę mniejszym… 🙂

Ekipę z Koszalina tworzą osoby, potrafiące pracować z powodzeniem  zarówno w redakcji, jak i w tzw. zespole technicznym; Roman Barcikowski pełni jednocześnie rolę dziennikarza, ale jest również operatorem i montażystą. Podobnie Paweł Spisak – operator, montażysta, dźwiękowiec oraz Jacek Więckowski, będący, w zależności od potrzeby, operatorem, montażystą i realizatorem…

Poważna praca, poważna mina 🙂

Praca w Studio HD Koszalin – dużo kamer, dużo kabli…

Studio HD Koszalin realizuje głównie programy informacyjne, publicystyczne oraz spoty. Promuje ludzi i wydarzenia związane z Politechniką, życiem akademickim i naukowym. Relacjonuje wykłady i imprezy, dokumentuje inicjatywy studenckie i sukcesy naukowców. Słowem jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. Od czterech lat dysponuje także siecią monitorów we wszystkich obiektach koszalińskiej uczelni, emitującąc własne materiały telewizyjne. Przy studiu działa koło dziennikarskie Sokrates, które zaprasza do współpracy studentów wszystkich kierunków.

A co dziś przygotował dla nas zespół z Koszalina? Zobaczcie sami!