Prawdziwy skarb

Aż strach pomyśleć co będzie dalej… Dlaczego? Ponieważ już pierwszy odcinek cyklu, w którym poznawać będziemy pasjonatów nauki, przygotowany przez zespół telewizyjny PlatonTV Białystok, a właściwie jego główny bohater, stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Nazwanie naszego głównego bohatera – Pana Mirosława Bujanowskiego „Kolekcjonerem skarbów” – to daleko idące uproszczenie.

BIAŁYSTOK NAUKOWE PASJE 10 - MIREK portret

Z drugiej jednak strony, jak się okazuje pan Mirosław to skarb dla Politechniki Białostockiej, na tyle ważny, że Jego przełożeni nie wyobrażają sobie, by mógł opuścić uczelnię i udać się na zasłużoną emeryturę.

BIAŁYSTOK NAUKOWE PASJE 3 - MIREK I ANDRZEJ II

Dlaczego? Tego dowiecie się z pierwszego odcinka. Już teraz jednak możemy zdradzić, że podczas długich godzin przygotowywania materiału, jedna z kamer odmówiła współpracy. Zgadnijcie kto pospieszył operatorowi i dźwiękowcowi zarazem – Piotrowi Dzienisowi – na ratunek?

BIAŁYSTOK NAUKOWE PASJE 11 - naprawa kamery

Oczywiście, nasz bohater! Co więcej, Pan Mirosław nie tylko pomógł naprawić kamerę, ale po zakończonych zdjęciach zaprosił całą ekipę na pyszną domową zupę! Jej smaku nie da się opisać w kilku słowach 😉

BIAŁYSTOK NAUKOWE PASJE 1 - MIREK na stole

Pierwszy odcinek  z cyklu Naukowe pasje niezwykłych ludzi: „Kolekcjoner skarbów” dostępny jest na platformie PlatonTV.