Nie mówimy żegnaj…

W Platon Cafe spotykamy się i rozmawiamy na przeróżne, ważne dla polskiej nauki, tematy. Nie inaczej jest tym razem. Rzecz będzie bowiem o jesionach. Drzewach, które w kulturze Słowian uważane za magiczne, otoczone były szczególnym kultem. A jak jest dzisiaj?

Dzisiaj niestety nastąpiła era wymierania tego gatunku drzewa. I to nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy temu zapobiec? I dlaczego jesiony są tak ważne nie tylko dla leśnego ekosystemu? O tym wszystkim dowiecie się z kolejnego odcinka Platon Cafe przygotowanego przez zespół telewizyjny Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

Odcinek o problemach drzewostanu w Polsce jest nie tylko okazją do przybliżenia bardzo ważnego problemu, ale także do podziękowania. Podziękowania dla  Kingi Jurgi z PlatonTV PCSS, która była z nami od początku istnienia projektu, a która postanowiła podjąć kolejne wyzwania. Dziękujemy za kreatywne pomysły,  nieszablonowe podejście do każdego z podejmowanych tematów oraz za bezkompromisowość w dążeniu do pokazania świata nauki.

Dziękując za wspólne lata i spotkania w telewizyjnej kawiarni PlatonTV oraz w ulubionym przez Panią Redaktor Czasie nauki, życzymy powodzenia na „nowej drodze” mediowego życia. Nie mówimy „żegnaj”, lecz po prostu – do zobaczenia!

Zapraszamy na ostatnią w PlatonTV rozmowę Kingi Jurgi z dr Martą Bełką, fitopatologiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.