Quo vadis, czyli jaki kierunek wybrać?

Jaki kierunek wybrać? Przed tym dylematem stają co roku absolwenci szkół średnich. A wybór – o ile nie mamy sprecyzowanego planu na własną przyszłość – nie jest łatwy. No bo jak tu wybrać, skoro uczelnie kuszą tyloma nowymi kierunkami?

Jeśli kochasz psy, odpowiedź jest prosta – kynologia na Uniwersytecie Zielonogórskim! To pierwszy tego typu kierunek w Polsce, skierowany do osób zainteresowanych chowem, hodowlą i użytkowaniem psów, a absolwent po ukończeniu studiów uzyska tytuł zawodowy inżyniera. Cheri – jedna z czteronożnych bohaterek materiału – zaprasza już teraz 🙂

Kynologia – nowy kierunek ZUT
(Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego)

Pozostajemy na Uniwersytecie w Zielonej Górze. To jest naprawdę kosmiczny kierunek! Inżynieria kosmiczna na Wydziale Fizyki i Astronomii. Gdzie znajdą pracę i czym będą zajmować się absolwenci tego kierunku? Zobaczcie sami!

Inżynieria kosmiczna – nowy kierunek
(Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego)

Na koniec coś wyłącznie dla płci pięknej 🙂 Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w ramach światowego dnia „Girls in ICT” odbyła się konferencja pod hasłem: IT to nie tylko programowanie. Jej organizatorzy przekonywali i zachęcali młode damy do budowania swojej ścieżki kariery w sektorze ICT. Jakie były tego rezultaty?

Dziewczyny w Nowych Technologiach
(CI TASK PlatonTV)