Pedagogika muzyki i muzyka pedagogiki

Dziś poznacie naukowca, pedagoga, gitarzystę i kompozytora w jednej osobie. Czas na szesnasty odcinek Nienaukowych pasji naukowców, choć przygotowany przez PlatonTV z Politechniki Białostockiej, opowiada o bohaterze z Uniwersytetu z Białegostoku. Bohaterze nietuzinkowym.

Dr Krzysztof Sawicki, bo o Nim mowa, z wykształcenia pedagog, oprócz pasji do pracy z tzw. trudną młodzieżą, pała miłością do muzyki. Jest nie tylko bardzo dobrym gitarzystą, ale także kompozytorem utworów, czerpiącym inspiracje z folkloru, głównie z folkloru podlaskiego.

Nie będę oczywiście zdradzać wszystkiego, bo sylwetkę dra Sawickiego przybliży Wam materiał. Warto wspomnieć jednak, że dla samych twórców odcinka, a zwłaszcza dla Kasi Kozioł, przygotowanie materiału był swoistą podrożą sentymentalną. Powrotem do czasów studenckich.

foto. Piotr Niedźwiedź

Redaktorka Kasia studiowała bowiem pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie w Białymstoku, czyli na kierunku, na którym wykładowcą jest nasz Bohater. Wieść niesie, że dr Sawicki przyjmował młodą adeptkę na studia… 🙂

foto. Piotr Niedźwiedź

Ciekawostką jest również to, że nagranie do materiału odbyło się w studio Hertz Recording, w którym nagrywały m.in. takie kapele jak Vader czy Behemot.

foto. Piotr Niedźwiedź

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was na materiał – miłego oglądania i słuchania życzę 🙂