Piękna i bestie, czyli Klaudia wśród pająków

Dziś dowiecie się kim jest tytułowa Klaudia i dlaczego to właśnie pająki, a dokładniej – ich misternie tkane sieci – są naukowo „wykorzystywane”. Zapraszam na dziesiąty odcinek jednego z najpopularniejszych cykli, czyli na Czas nauki, przygotowany przez zespół Telewizji STYK z Politechniki Wrocławskiej.

Na Politechnice Wrocławskiej właśnie, a konkretnie na Wydziale Informatyki i Zarządzania na kierunku Inżynieria Systemów, studiuje gospodyni dzisiejszego odcinka – Klaudia Strojwąs. Jak będziecie mogli się za chwilę sami przekonać, pochodząca z Kalisza blondynka, z dużym powodzeniem radzi sobie nie tylko na polu naukowym i dziennikarskim…

Okazuje się, że w 2015 roku Klaudia stanęła w szranki o tytuł najpiękniejszej mieszkanki Wielkopolski, zdobywając tytuł Miss. Pod koniec tego samego roku z sukcesem wzięła udział także w konkursie na Miss Polski. Znalazła się wówczas w finałowej „piętnastce”.

Królowa Wielkopolski 🙂

W kolejnym roku nasza bohaterka rozpoczęła naukę na wrocławskiej Politechnice. I tutaj również odnosi sukcesy. Oprócz wysokiej średniej w wynikach w nauce, urocza studentka rozpoczęła współpracę z uczelnianą telewizją STYK. Dziś będziecie mogli się przekonać, jak radzi sobie w roli prowadzącej Czas nauki.

Zanim jednak zaproszę Was na odcinek, zobaczcie, jak – walcząc niekiedy z niesprzyjającymi okolicznościami „przyrody” – Klaudia radziła sobie na planie zdjęciowym 🙂

Dała radę, prawda? A teraz czas na odcinek! Zapraszam 🙂