Prawo do zieleni

Dziś w Nienaukowych pasjach naukowców będzie poważnie, bo problem jest poważny. Dzięki przygotowanemu przez zespół PlatonTV z Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odcinkowi, przeniesiemy się do Afryki. Właśnie tam, jak chyba nigdzie indziej, potrzebna jest pomoc i poważne podejście do sprawy.

Do wspomnianej wyżej pomocy ludziom z Czarnego Lądu spieszą również nasi rodacy lub ci, którzy w Polsce mieszkają. Główny bohater naszego dzisiejszego odcinka zalicza się do tej drugiej grupy. Nie jest Polakiem, ale swoim zapałem, pasją i poświęceniem może nas Polaków bardzo wiele nauczyć.

Mowa o doktorze Pasquale Policastro, który od 30 lat mieszka w Polsce. Tutaj studiował, tutaj mieszka i pracuje na Uniwersytecie Szczecińskim. To jednak nie wszystko. Dr Policastro jest także „człowiekiem czynu” i to określenie nie jest Mu nadane na wyrost. Zasługuje na nie w pełni. Jeśli chcecie się przekonać, czy nie przesadzam i czy rzeczywiście nasz bohater zasługuje na miano wyjątkowego, musicie koniecznie obejrzeć ten odcinek 🙂

Zapraszam!