Z kamerą wśród fizyków

Fizyka, przynajmniej według mnie, nie należy do przedmiotów łatwych, prostych i przyjemnych. Myślę, że wielu z Was zgodzi się ze mną. Lekcje czy zajęcia z fizyki nie muszą być jednak wcale nudne i ograniczać się jedynie do wyłożenia przez nauczyciela lub wykładowcy trudnego materiału w teorii. Jak się okazuje – lekcje fizyki mogą odbiegać od tradycyjnie pojmowanego nauczania.

Najlepszym przykładem na nieszablonowe „podanie” wiedzy są wykłady z fizyki, prowadzone przez profesor Ewę Popko z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki, zapraszam na platformę PlatonTV, na której cyklicznie pojawiają się wykłady przygotowywane przez Studencką Telewizję Politechniki Wrocławskiej STYK. Na kurs podstawowy – zatytułowany Fizyka I składa się z 90 kilkunastominutowych odcinków. Cykl obejmuje mechanikę klasyczną i termodynamikę.

Co ciekawe, jest to już drugi cykl e-learningowych wykładów, zrealizowanych na Politechnice Wrocławskiej przez Telewizję Styk. Wcześniej, zagadnienia matematyczne wyjaśniał w Internecie dr inż. Janusz Górniak. Wykłady z dr. Górniakiem tworzone były systemem montowania materiału. Obecnie, dzięki nowemu rejestratorowi nagrywamy metodą live to tape – realizujemy na żywo materiał, który po nagraniu jest prawie gotowy do zamieszczenia w internecie – wyjaśnia Andrzej Gier z TV Styk.

Dziś zaglądamy na plan zdjęciowy, by pokazać jak powstają wspomniane wykłady. Zapraszam!