Sesja prawdę Ci powie

Witam wszystkich w Nowym Roku! Zdaje się, że nie tak dawno zastanawialiśmy się jaki będzie i co przyniesie, a dziś rozpoczyna się już drugi miesiąc 2017 roku.  A co w PlatonTV? Od najbliższego wtorku, 7 lutego, staruje trzeci sezon naukowych cykli.

O tym, czego możecie się spodziewać, już niebawem. Zapewnić Was mogę jednak, że będzie naukowo, innowacyjnie, ciekawie, zaskakująco… Powrócą znane cykle, ale w nieco zmienionych odsłonach.

Tymczasem brać akademicka pochłonięta jest obecnie nieco innym tematem. Tematem ważnym dwa razy do roku… Słowem – sesją. Egzaminy i zaliczenia semestru zimowego w pełni. Przy tej okazji chciałabym wspomnieć o jednym ze stałych elementów, które pojawiają się cyklicznie na platformie PlatonTV – wykładach z fizyki.

Wykłady te przygotowywane są przez dr hab. Ewę Popko z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Na cykl składają się 82 odcinki wykładów oraz 16 odcinków doświadczeń, omawiających szereg kluczowych zagadnień z kursu Fizyka 1. Odcinki stanowią dodatkową pomoc dydaktyczną dla studentów oraz kandydatów na studia. Materiał realizuje TV STYK z Wrocławia.

To jak? Szybka powtórka materiału? 🙂

Pozostałe odcinki z serii Fizyka I znajdziecie na platformie PlatonTV.