Smog mu nie straszny

Straszyły. Straszyły pierwsze strony gazet, wiadomości w telewizji i newsy na portalach internetowych. Jeszcze kilka tygodni temu wystarczyło wyjrzeć przez okno lub po prostu wyjść z domu i spróbować odetchnąć. W zasadzie w dużych aglomeracjach można go było spotkać wszędzie. Mowa o smogu naturalnie… Zdaje się jednak, że wiosna skutecznie nas od niego uwolniła. Radość jest jednak przedwczesna. Bo niestety już za kilka miesięcy powróci, być może ze zdwojoną siłą.

Czy jest sposób, by go pokonać? Zdaje się, że naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, niczym bajkowy Szewczyk Dratewka na wawelskiego smoka, znaleźli sposób na pokonanie potwora.

W kolejnym odcinku W prostych słowach poznacie dr inż. Bartłomieja Szyję z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. On, wraz ze swoim zespołem, na bazie dobrze nam znanego grafenu, postanowili stworzyć sztuczny liść. Tak, dobrze czytacie – sztuczny liść.

Jeśli chcecie przekonać się, czym różni się od zwykłego liścia rosnącego na drzewie, koniecznie zobaczcie materiał, przygotowany przez Telewizję STYK Politechniki Wrocławskiej.