Szczepić, czy nie szczepić? Oto jest pytanie…

Katar, gorączka, ból głowy i mięśni. Zwykłe objawy przeziębienia, albo… Albo pierwsze oznaki poważnej choroby zakaźnej – grypy. Jak wielu z nas lekceważy ją, myląc często z chwilowym obniżeniem odporności, osłabieniem, czy zmęczeniem?

Tymczasem na świecie każdego roku na grypę, a także na różne jej powikłania, umiera ponad pół miliona osób! A pozostałe choroby zakaźne? W jaki sposób, w XXI wieku, przy niezwykle rozwiniętej i zaawansowanej medycynie, a przede wszystkim przy powszechnie dostępnych lekach, choroby zakaźne nadal zbierają swoje krwawe żniwo?

Tutaj z odpowiedzią spieszy profesor Magdalena Figlerowicz Wojewódzki Konsultant w Dziedzinie Chorób Zakaźnych z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gość Kingi Jurgi w kolejnym odcinku „Platon Cafe”.

Myślę, że w natłoku – jakże skrajnych i różnych od siebie – informacji dotyczących tematu szczepień, warto posłuchać specjalisty w tej dziedzinie, a przede wszystkim argumentów popartych długoletnimi badaniami, wiedzą i doświadczeniem.

Na koniec migawka z planu zdjęciowego. Oto, jak dźwiękowiec z poznańskiej ekipy, rozmyśla nad odpowiedzią na tytułowe pytanie… 😉

_1130237

Piąty odcinek  z cyklu Platon Cafe: „Szczepionki” dostępny jest na platformie PlatonTV.