Szybko o… ekonomii i narcyzach w bibliotece

Patrząc na kolejne „perełki” wychodzące spod rąk studentów Politechniki Białostockiej, ciśnie się na usta pytanie: dlaczego na Podlasiu nie ma jeszcze toru Formuły 1? Po raz kolejny bowiem studenci z Wydziału Mechanicznego zbudowali bolid , który może konkurować z najlepszymi projektami w swojej klasie. Zobaczcie sami!

Kolejny bolid z Politechniki Białostockiej. Prezentacja CMS-03 (PlatonTV Białystok)

Z toru wyścigowego przenosimy się do… biblioteki, a konkretnie do Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego, w której zobaczyć można niezwykłą wystawę „Pole Narcyzów”, czyli wyjątkowy projekt artystyczno-naukowy. Jak przekonuje twórca projektu – prof. Andrzej Bednarczyk – Narcyz jest jednym z fundamentów naszej cywilizacji, który w obecnych czasach zamiast lustra wody wybiera… Tego, w co wpatruje się dzisiejszy Narcyz, dowiecie się z materiału przygotowanego przez Telewizję Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zaproszenie na wystawę „Biblioteka narcyzów” prof. Andrzeja Bednarczyka
(Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego)

W cyklu „Po godzinach” wybieramy się na urodziny 🙂 Kto jest zacnym jubilatem? Dzieło Adama Smitha „Bogactwo narodów”, uważane za pierwszą próbę naukowej analizy zjawisk ekonomicznych, a data jego wydania – 1776 rok – jest umownie przyjmowana za datę narodzin współczesnej ekonomii. Z tej okazji na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zorganizowano pełne atrakcji wydarzenie upamiętniające zarówno autora, jak i jego dzieło. Zapraszam do świętowania! 🙂

240 urodziny najważniejszej książki w historii ekonomii
(CI TASK PlatonTV)