Centrum Multimedialne na Politechnice Łódzkiej

Dziś będzie o… telewizji 🙂 Zdaje się, że akurat ten temat – temat telewizyjny – na blogu poświęconym telewizji, nie powinien nikogo dziwić 🙂 Tak czy inaczej, dzisiejszy wpis poświęcony będzie twórcom dziewiątego odcinka cyklu Przełomowy moment zatytułowanego Serce do nauki.

Zapraszam wszystkich do Łodzi, by bliżej poznać ekipę z Centrum Multimedialnego Politechniki Łódzkiej. Ekipie, która od początku istnienia cykli naukowych PlatonTV nie tylko niezwykle aktywnie zaangażowała się w projekt, ale stanowi jeden z jego głównym motorów napędowych.

Zacznijmy od początku. Centrum Multimedialne Politechniki Łódzkiej jest jednostką działającą w ramach Centrum Komputerowego Politechniki Łódzkiej. Zadaniem Centrum jest produkcja telewizyjna na potrzeby uczelni, jednostek administracji publicznej oraz firm prywatnych.

Oferta łódzkiego zespołu jest niezwykle szeroka. Obejmuje produkcję materiałów filmowych, wielokamerową realizację programów „na żywo” oraz produkcję opraw graficznych do programów telewizyjnych (czołówki, wizytówki, etc.).

Mateusz Starzak podczas realizacji

W zespole przeważają panowie, odpowiedzialni za część „techniczną”: Paweł Mrugalski, Mateusz Starzak, Adam Sosin, Michał Hofman oraz dwie przedstawicielki płci pięknej Agnieszka BombaMarta Pokorska-Jurek, zajmujące się sprawami redaktorsko-dziennikarskimi. Jak widać na poniższym zdjęciu – nie boją się również stanąć za kamerą 🙂

Marta Pokorska-Jurek nie poddaje się trudnym warunkom atmosferycznym

Na wyposażeniu łódzkiego studia oraz mobilnego zestawu produkcyjnego znajduje się 5 kamer Full HD, 2 specjalistyczne kamery Full HD (POV), system stabilizacji obrazu typu steady-cam, ramię kamerowe oraz pełna reżyserka telewizyjna (mikser HD, interkom, systemy graficzne, etc.). W ofercie Centrum znajduje się także kompleksowa organizacja wideokonferencji w jakości Full HD.

W akcji Agnieszka Bomba i Michał Hoffman …

oraz Matusz Starzak i Paweł Mrugalski…

Imponujące jest jednak nie tylko zaawansowane technologicznie wyposażenie łódzkiego ośrodka, ale także dorobek i doświadczenie. Od początku przygody z naukowymi cyklami PlatonTV, zespół z Łodzi przygotował kilka odcinków z każdego formatu.

Inżynierowie dwaj: Michał Hofmann i Adam Sasin

Ostatnie dzieło, które wyszło spod rąk, a raczej kamer i mikrofonów CMPŁ, możecie zobaczyć na platformie PlatonTV. Zapraszam na 9. odcinek Przełomowego momentu z profesorem Krzysztofem Jóźwikiem w roli głównej.