Zarażeni na Politechnice Śląskiej

Przy okazji premiery czternastego odcinka Nienaukowych pasji naukowców poznamy nie tylko głównego bohatera, materiału przygotowanego przez zespół PlatonTV z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ale także samych twórców.

Politechnika Śląska to nie tylko piękna i bogata historia nauk technicznych w tym regionie Polski, to przede wszystkim ponad 20 tysięcy studentów, uczących się na blisko 60 wydziałach i 200 specjalnościach. To także lokalny ośrodek telewizji Platon 🙂

Są zespołem raczej niezbyt licznym, ale przecież nie o ilość, a o jakość tutaj chodzi 🙂 Podobnie jak w kilku innych ośrodkach, prym w ekipie z Gliwic wiedzie płeć piękna, czyli Iwona Flanczewska-Rogalska. Jak sama mówi o sobie: uparta, dociekliwa, gadatliwa… Jak przystało na prawdziwą dziennikarkę – nie odpuszcza. Kocha telewizję i „zaraża” nią wszystkich dookoła. Ostatnie lata spędziła szefując katowickiemu newsroomowi TVP S.A. Dziś na nowo odkrywa pracę z kamerą i zawiaduje telewizją studencką Politechniki Śląskiej.

Ciekawa rozmowa Iwony z gwiazdą polskiego kina – Wojciechem Pszoniakiem

A oto i „zarażeni”: Łukasz Krawiec i… Łukasz Romik. Na co dzień, pracując w Centrum Komputerowym Politechniki Śląskiej, dbają o jakość sieci rozległych. Świat ruchomych obrazów zafascynował ich podobnie jak wirtualna rzeczywistość. Z sukcesem łączą obie pasje, choć czasem iskrzy, bo żadna z nich nie lubi konkurencji 🙂

Obaj bywają, jak często w telewizji bywa, operatorami, dźwiękowcami, realizatorami, oświetleniowcami, grafikami, ilustratorami dźwięku. Wszystko zależy od potrzeby chwili… Wspólnie  budują niezwykle ważną telewizyjną „nogę” Politechniki Śląskiej.

Oglądając 14. odcinek Nienaukowych pasji naukowców zatytułowany Vinyl House, możecie zobaczyć efekt ich wspólnej pracy. Podobno główny bohater – dr inż. Bogusław Ziębowicz, adiunkt w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej – również para się „zarażaniem”… Jakim? Odpowiedź znajdziecie poniżej.