Wyróżnienie dla PlatonTV

Nigdy nie lubiłam się chwalić, ale chwalenie innych to już zupełnie co innego 😉 Niniejszym spieszę „donieść”, że PlatonTV znalazł się wśród finalistów 12. edycji prestiżowego Konkursu Popularyzator Nauki 2016 organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. PlatonTV otrzymał nominację w kategorii Media.

W konkursie nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Myślę, że PlatonTV idealnie wpisuje się w założenia konkursowych zmagań 🙂

Konkurs Popularyzator Nauki organizowany od 2005 r. jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w przystępny sposób.

O nagrodę w kategorii Media, która nas interesuje, rywalizują dziennikarze, media oraz redakcje. W tej grupie kandydować mogli też internauci tworzący przekazy popularnonaukowe – np. blogerzy, twórcy fanpejdżów i stron internetowych.

Jak podaje serwis Nauka w Polsce zwycięzców tegorocznej edycji poznamy podczas uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się w połowie grudnia w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zostaną wówczas ogłoszone nazwiska najlepszych popularyzatorów indywidualnych, a także nazwy najlepszych zespołów, instytucji i mediów popularyzujących naukę.

Trzymajcie kciuki! 🙂

źródło: http://naukawpolsce.pap.pl/