Zatrzymane w kadrze

Zdaje się, że w dzisiejszych czasach technologia jest nie do zatrzymania. Od lat firmy i konstruktorzy prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych urządzeń – lepszych i bardziej zaawansowanych technicznie. Ten wyścig prawdopodobnie nigdy nie będzie miał końca. Zawsze znajdzie się coś, co można ulepszyć, poprawić…

Z drugiej strony człowiek zaczyna wracać do korzeni, do tego, co już „było”. Coraz popularniejsze stają się rzeczy retro, niezwykle modny jest styl vintage, nawiązujący do minionych dekad. Drugą młodość przeżywają, wyparte na początku lat 90. XX wieku przez płyty CD, płyty winylowe. Renesans przeżywają także analogowe aparaty fotograficzne, z tradycyjnym wizjerem i ręcznym przewijaniem filmu. Właśnie o takiej fotografii – fotografii z duszą – będzie dziś mowa w najnowszym odcinku cyklu Nauka młodych, przygotowanym przez zespół PlatonTV z Białegostoku.

Bohaterami 22. odcinka zatytułowanego Trzecim okiem są członkowie Studenckiej Agencji Fotograficznej (SAF), działającej przy Politechnice Białostockiej. Wstępem do bliższego przyjrzenia się temu, co  oferuje SAF są fotografie wykonane przez jednego z „SAF-istów” – Jakuba Tomasza Gwiazdowskiego – absolwenta Politechniki Białostockiej. W roli głównej niezwykle sympatyczna ekipa telewizji PlatonTV Białystok.

On i Jego kamera -Daniel Dochód w swoim żywiole.

Pod obstrzałem obiektywów.

Zbliżenie na sztukę, czyli Jarosław Yaro Kuptel… 😉

Na koniec Białostocka ekipa w komplecie.

Nauka młodych: Trzecim okiem