Złapali „robobakcyla”

Cóż to za dziwna choroba? – zapytacie.  Na pewno nie jest groźna, ale za to niezwykle zaraźliwa. „Zarażeni” nią zostali trzej bohaterowie siódmego odcinka „Nauki młodych” Borys, Michał i Błażej. Cała trójka mieszka i uczy się w Gdańsku, a każdy z nich opowiada nam swoją, ciekawą historię. Związaną oczywiście z konstruowaniem robotów.

Najmłodszego z naszych bohaterów spotykamy na warsztatach podczas budowania konstrukcji inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Wydaje się, że Borys na temat robotów z LEGO wie wszystko, a programowanie nie ma dla niego tajemnic. Jednocześnie wciąż ma w sobie ogromne pokłady wyobraźni i ambicji, często przekraczających warsztatowe możliwości.

borys2

Średni to Michał – nieśmiały gimnazjalista, który jednak miał dość odwagi, by znaleźć dla siebie miejsce w studenckim kole robotyków. Język informatycznych geeków opanował do perfekcji, od starszych kolegów dostaje coraz poważniejsze zadania i coraz pewniej snuje plany na temat czekającej go politechnicznej przyszłości.

michał2

Błażeja łapiemy na uczelni, między zajęciami, a treningami biegowymi. Swoje pasje zminimalizował do zaledwie kilku, by móc w pełni oddawać się tym najważniejszym. Robotyka jest oczywiście jedną z nich. Zdobytą przez lata wiedzę, zaczyna wykorzystywać w twórczy sposób, rozwija autorskie projekty, które być może kiedyś będą zmieniać świat.

błażej1

Zapraszam do bliższego spotkania z naszą Trójką w materiale przygotowanym przez zespół telewizji CI TASK z Gdańska.

Siódmy odcinek  z cyklu Nauka młodych: „Od zabawki do wynalazku” dostępny jest na platformie PlatonTV.