O blogu

Jeśli szukasz informacji ze świata nauki „innych” niż wszystkie, to dobrze trafiłeś! Ten blog w całości poświęcony jest Platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER, czyli PlatonTV.

Na blogu znajdziesz autorski przegląd najciekawszych materiałów, recenzje cykli, tematyczne zestawienie najczęściej oglądanych programów i realizacji, zapowiedzi, zajawki, komentarze, fotorelacje, i wiele więcej.

Najnowsze badania naukowe, projekty badawczo-rozwojowe, ciekawe eksperymenty, sylwetki wybitnych naukowców i tych którzy w świecie nauki stawiają pierwsze kroki, infrastruktura pozwalająca podejmować najnowsze wyzwania współczesnej nauki – o tym wszystkim będziecie mogli przeczytać na blogu.

Platforma Naukowej Interaktywnej Telewizji w sieci PIONIER, to platforma stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej, skierowanych zarówno do środowiska naukowego, jak i całego społeczeństwa.

PlatonTV ma na celu przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców działalność środowiska naukowego, prezentuje dyskusje ekspertów oraz ukazuje wpływ nauki i badań na różne dziedziny życia społecznego.

PlatonTV produkuje i udostępnia materiały prezentujące m.in. wyniki badań naukowych i projektów rozwojowych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców, ciekawe eksperymenty oraz infrastrukturę badawczą, pozwalającą podejmować wyzwania współczesnej nauki w Polsce, a także międzynarodowym środowisku naukowo-badawczym.