Baśka miała fajny… dziób

Poznajcie Baśkę. Ale nie tę z piosenki zespołu Wilki, która miała fajny… Każdy wie, o jakiej części kobiecego ciała śpiewał Robert Gawliński 😉 Ta Baśka ma z goła inne przymioty, o których w najnowszym odcinku Nauki młodych, opowiedzą jej twórcy. Ale wszystko po kolei…

Zespół telewizyjny PlatonTV z ACK Cyfronet AGH odwiedził liczną, bo składającą się z aż czterdziestu sześciu osób, ekipę studenckiego AGH Solar Boat Team, która przygotowywała się do najbardziej prestiżowych na świecie zawodów dla innowacyjnych pojazdów wodnychDzięki temu mamy niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się z bliska nie tylko zespołowi, ale także samej – niezwykłej – łodzi.

Wspomniane zawody  – Monaco Solar Boat Challenge – co roku gromadzą najbardziej innowacyjne konstrukcje z całego świata. Krakowski team, skupiający  studentów z siedmiu różnych wydziałów, wziął w nich udział po raz pierwszy.

O tym, dlaczego Baśka jest wyjątkowa, jak udało się ją zbudować i co zamierzają w przyszłosci członkowie AGH Solar Boat Team, dowiecie się z 23. odcinka Nauki młodych – zapraszam!

Foto. www.solarboat.agh.edu.pl