Dwieście razy z PlatonTV

Blog obchodzi dziś mały jubileusz 🙂 Jak udało mi się ustalić, dzisiejszy wpis jest już dwusetnym spotkaniem z Wami. Kto by się spodziewał, że osiągniemy tak zacny wynik? 😉 Dziękuję – w imieniu bohaterów naukowych cykli, twórców PlatonTV i swoim – za to, że z nami jesteście. Może zabrzmi to nieco górnolotnie, ale dziękujemy za to, że wybraliście naukę 🙂

W dzisiejszych czasach tematy naukowe nie pojawiają się zbyt często na pierwszych stronach gazet. Naukowcy nie należą do grona celebrytów, ludzi rozchwytywanych przez dziennikarzy i tropionych przez paparazzich,  czy proszonych o autografy. A szkoda… Bo przecież efekty pracy naukowców, w odróżnieniu od tzw. ludzi „popularnych”,  przynoszą światu wymierne korzyści.

Nie inaczej jest w przypadku bohaterów kolejnego odcinka Nauki młodych, pracujących nad  wyjątkowym „wynalazkiem”. Mowa o wspólnym projekcie studentów Politechniki Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Co zjednoczyło młodych naukowców i jakie efekty przyniosła ich wspólna praca?

Zapraszam na materiał przygotowany przez zespół telewizyjny Centrum Multimedialnego Politechniki Łódzkiej.