Wieczność zaklęta w zegarach

Na początku dzisiejszego wpisu śmiem postawić tezę, że nie ma wśród naszych widzów osoby bez zegarka. Nawet jeśli nie nosicie go na prawej, czy lewej ręce, to z pewnością korzystacie z danych Wam przez nowoczesne technologie, czasomierzy w telefonie, czy innych używanych akurat urządzeniach. Bo teraz takie czasy, że bez czasu ani rusz…

Jesteśmy – właściwie od zawsze – uzależnieni od czasu, a co za tym idzie od urządzeń, które ten czas odliczają, mierzą, pokazują, a przede wszystkim – nie boję się użyć tego słowa – nieustannie kradną… Od zegarów jednym słowem.

Właśnie zegarom swój cenny, „pozanaukowy” czas poświęcił Profesor Tadeusz Więckowski z Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, z którym spotykamy się przy okazji 13. odcinka Nienaukowych pasji naukowców.

W materiale przygotowanym przez Telewizję Studencką STYK mamy okazję zobaczyć niezwykle imponującą kolekcję, którą przez lata Pan Profesor powiększał. Każdy z tych zegarów ma zaklętą w sobie, fascynująca historię, której warto posłuchać… Zapraszam!