Najważniejszy jest człowiek

Po raz kolejny wracamy na blogu do tematu „przyjaznych aplikacji”. Jak przekonują ich twórcy, mają dbać one przede wszystkim o użytkownika.

Studenci z koła naukowego BiomCyberMedic  z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej potrafią nie tylko tworzyć  innowacyjne aplikacje, ale także pomagać drugiemu człowiekowi. Obecnie są na etapie konstruowania urządzeń do wspierania terapii osób autystycznych, zwłaszcza tych najmłodszych.

Młodzi inżynierowie skupili się głównie na problemach sensorycznych chorych, tworząc m.in. specjalny tunel i „ściskarkę”. Więcej szczegółów znajdziecie w materiale PlatonTV z Białegostoku.

Studenci PB pomagają dzieciom autystycznym
(PlatonTV Białystok)

Kolej na sukces „nie z tej ziemi”, czyli drugie miejsce zespołu inżynierów Politechniki Świętokrzyskiej „Impuls” i ich łazika marsjańskiego w zawodach European Rover Challenge w Jasionce pod Rzeszowem. Co ciekawe, aby podczas zawodów zapewnić warunki jak najbardziej przypominające te panujące na Marsie, przywieziono ziemię ze świętokrzyskiej kopalni Józefka w Górnie.

Nie z tej ziemi
(Telewizja Politechniki Świętokrzyskiej)

Wpis o wynalazkach i innowacjach kończę na Politechnice Częstochowskiej. Projekt zrealizowany przez studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki – gra komputerowa „Holy Crab” brał udział w konkursie Imagine Cup 2016 – Games. Posłuchajmy, co o grze mówią sami jej twórcy.

Holy Crab
(Telewizja Politechniki Częstochowskiej)