Krótko i na temat…

klawisze_01_Witam Was ciepło w ten listopadowy poniedziałkowy poranek i zapraszam na kolejny tydzień z naukową Telewizją Platon 🙂

Za sprawą kolejnego odcinka „W prostych słowach” przeniesiemy się w „Wirtualną rzeczywistość”. Bogdan Ludwiczak z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego będzie naszym przewodnikiem po „świecie, którego nie ma”.

Kolejny przystanek w naszej naukowej podróży to Łódź, a konkretnie Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej Politechniki ŁódzkiejRedaktor Agnieszka Bomba   (Multimedialne Centrum Politechniki Łódzkiej) w spotkaniu z dr Magdaleną Długosz-Lisiecką – Inspektorem Ochrony Radiologicznej spróbują znaleźć odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto dać atomowi szansę?”.

W czwartek w ramach „Tematu na topie” śpiewający pisarz i piszący muzyk, czyli Bob Dylan i „Literacka Nagroda Nobla 2016”. Czy muzyk, będący głosem swojego pokolenia, słusznie został wyróżniony przez Szwecką Akademię?

Tydzień kończy data 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji – zamiast kolejnego odcinka cyklu – zapraszam na, drugi w tym tygodniu „Temat na topie”. Temat, jako że mamy święto, powinien być radosny… Czy jednak wszyscy potrafimy wspólnie świętować owo ważne wydarzenie? O tym opowie profesor Przemysław Czapiński z UAM.

Zapraszam.