Dobre miejsce dla nauki

Na początek odwiedzimy uczelnię, która może pochwalić się jednym z najpiękniejszych kampusów w Polsce, czyli Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Ośrodek akademicki w Olsztynie rozwija się w błyskawicznym tempie, już teraz na 17 wydziałach studiuje tutaj ponad 27 tysięcy osób, a kadrę stanowi ponad pół tysiąca profesorów.  Do tego,  te przepiękne krajobrazy – dużo przestrzeni, jeziora i lasy. Studiowanie w takich warunkach to sama przyjemność… 🙂

„Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Green University”
(TVKortowo)

Zobacz na platformie PlatonTV

Tutaj spotykają się nauka, nowoczesny przemysł i przedsiębiorczość. Witamy w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, miejscu dostępnym dla każdego. Jak zapewniają twórcy tego wyjątkowego projektu, jego głównym celem jest przybliżanie wyników badań naukowych, a także ich twórców, do praktyki społecznej i gospodarczej Lubelszczyzny.  W jaki sposób? O tym w materiale.

Park Naukowo-Technologiczny UZ zaprasza na dzień otwarty
(Telewizja Uniwersytetu Zielonogórskiego)

Zobacz na platformie PlatonTV

Na koniec zaglądamy na Politechnikę Świętokrzyską, na której uruchomiono najnowszą inwestycję, nowoczesną bazę dydaktyczno-laboratoryjną w ramach kierunku Transport. Dzięki wysoko zaawansowanemu technicznie wyposażeniu, studenci i wykładowcy mogą korzystać m.in. ze stanowiska do badania drogi hamowania i prób zderzeniowych. Jak to wygląda? Zobaczcie sami w materiale „Kampus na medal”!

„Kampus na medal”
(Telewizja Politechniki Świętokrzyskiej)

Zobacz na platformie PlatonTV