Politechnika jest dziewczyną

Całkiem niedawno, pod koniec marca, Politechniki w całej Polsce opanowała płeć piękna. Wszystko za sprawą dziesiątej już edycji akcji Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn – Dziewczyny na Politechniki! Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami.

Po pierwsze, po raz pierwszy udało się zorganizować akcję w dwudziestu (!) największych uczelniach technicznych w naszym kraju. Po drugie w wydarzeniu chętnie brali udział także panowie. Po trzecie wreszcie w tym roku, na kilku uczelniach, imprezom towarzyszyły kamery PlatonTV. Co więcej – w Białymstoku, na Politechnice, zorganizowano mobile studio, nadające transmisję na żywo.

Jeszcze przed pierwszym „Cisza, zaczynamy!” atmosfera była napięta i nerwowa, ale już po chwili Kasia Kozioł – redaktor z PlatonTV Białystok była w swoim żywiole, witając wszystkich widzów pięknym uśmiechem 🙂

Redaktor Kasia Kozioł w rozmowie z dr Moniką Koperską.

Najnowszy – dwudziesty – odcinek Nauki młodych jest okazją, by zobaczyć najciekawsze fragmenty wspomnianej transmisji, podczas której łączono się z ośrodkami z Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Wrocławskiej.  I tutaj podkreślić należy, że przedsięwzięcie nie udałby się bez ogromnego zaangażowania wszystkich zespołów, zwłaszcza ekipy telewizyjnej z białostockiej Politechniki.

Wywiad z Dominiką Bettman, prezes ds. finansowych firmy Siemens

Połączenie z aula Politechniki Białostockiej podczas prelekcji Eweliny Moczulskiej, studentki Wydziału Mechanicznego

W oczekiwaniu na kolejną taką akcję, zapraszam na 20. odcinek Nauki młodych: Dziewczyny na Politechniki.