Przyjazne aplikacje

Podejrzewam, że gdyby zadać pytanie, np. do teleturnieju „Familiada” – „Czego najbardziej nie lubisz?” lub „Co cię najbardziej denerwuje?” – wielu z respondentów odpowiedziałoby – stanie w korkach. Zgadacie się ze mną? 🙂 Jeśli tak, z pomocą przychodzi nam aplikacja, opracowana przez łódzkich studentów. Młodzi informatycy określają swój pomysł jako „współczesną wersję CB-radia”.  Czy działa? Zobaczcie sami!

Mercudio
(Centrum Mulitmedialne Politechniki Łódzkiej)

Autyzm. Mimo wielu lat badań nad tym schorzeniem, cały czas trwają poszukiwania kolejnych rozwiązań, pomagających w walce z tą chorobą. Studenci z Politechniki Gdańskiej, wspierani przez dr Agnieszkę Landowską, wyszli naprzeciw tym zapotrzebowaniom i opracowali pakiet tzw. „Przyjaznych aplikacji”, wspierających podopiecznych Fundacji – Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Przyjazne aplikacje
(CI TASK PlatonTV)

Na koniec aplikacja dla uczniów, czyli „Baw się i ucz” w projekcie e-podręczniki. Jest to dodatkowa oferta edukacyjna dla ucznia, składająca się z zabaw, doświadczeń, ćwiczeń i pytań. Można je wykorzystać podczas lekcji, jako sposób na jej urozmaicenie lub jako zadanie domowe. Mogą stanowić podstawę dodatkowej aktywności ucznia, np. jako element projektu badawczego.

Aplikacja „Baw się i ucz”
(PlatonTV PCSS)