Mają na to sposób…

Kto i na co? Tak właściwie to na wszystko i dla każdego… To nie jest możliwe, powiecie. Nie ma takiego rozwiązania, które pasowałoby do wszystkiego i wszystkim przypadłoby do gustu Zgadza się, ale…

Tutaj przychodzi nam z pomocą idea, którą w czwartym odcinku „W prostych słowach” przedstawiają Dorota Bociąga i Robert Banasiak z DT4U (Design Thinking Workspace), czyli przestrzeni kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych w wykorzystaniem metodyki design thinking w Politechnice Łódzkiej.

To właśnie „design thinking” jest głównym bohaterem odcinka. Myślę jednak, że twórcy materiału poddali się zadaniu dość karkołomnemu. Dlaczego? Ponieważ nasz „bohater” właściwie już ze swej definicji wymyka się wszelkim założeniom, a co za tym idzie, próbom jego określenia w kilku prostych słowach jest bardzo trudna.

Tych, których zainteresował swoisty sposób myślenia i działania „design thinking” zapraszam nie tylko na platformę PlatonTV na najnowszy odcinek „W prostych słowach”, ale także na stronę DT4U (Design Thinking Workspace).

indeks

Czwarty odcinek  z cyklu W prostych słowach: Design thinking dostępny jest na platformie PlatonTV.