Krótko i na temat…

klawisze_01_Jak co tydzień, zapraszam Was w podróż w fascynujący świat nauki, pełen ciekawych projektów i niezwykłych ludzi, czyli do PlatonTV!

To był bardzo pracowity i emocjonujący weekend dla bohaterów kolejnego – siódmego – odcinka „Nauki młodych”. Zespół konstruktorów R.E.D.-a, czyli łazik, biorącego udział w prestiżowych zawodach Univeristy Rover Challange w USA. Co, stworzony przez studentów z Politechniki Białostockiej, robot potrafi i jak zakończyła się rywalizacja, dowiecie się z „Po prostu #next”.

W środę zapraszam na spotkanie z profesorem Kryńskim, wieloletnim rektorem Politechniki Łódzkiej, bohaterem „Nienaukowych pasji naukowców”. Pan Profesor, w dość nietypowy sposób, „humanizuje inżynierów”… Koniecznie zajrzyjcie! („Fortepian na Politechnice”).

Piątkowa rozmowa w „Platon Cafe” po raz kolejny zawita do Kielc. Tym razem Beata Oleś wraz ze swoimi gośćmi zaprasza nas do „Autonomicznego domu”. Skąd ta nazwa? Zapraszam na „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…”

O tym, co dzieje/działo się na uczelniach dowiecie się z „Szybko o… ekonomii i narcyzach w bibliotece”. Zapraszam zarówno osoby żądne wrażeń i szybkości  – będzie o bolidach, jak i tych wrażliwych na piękno sztuki 🙂

Na koniec temat, od którego nie da się uciec, czyli zbliżające się wielkimi krokami piłkarskie EURO 2016. Abstrahując od składów, taktyki i emocji związanych ze zmaganiami na boiskach we Francji, zachęcam do lektury „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie…”, w którym o „kopaniu” w nieco innym wymiarze…

ZAPRASZAM 🙂